Obj 1:4–8:
„ ... i uczynił nas królestwem i kapłanami Boga, swego Ojca, jemu chwała i moc na wieki wieków. Amen”.
Królestwo i kapłani dla Boga, swojego Ojca
W wersecie 6 czytamy, że Pan Jezus uczynił nas (ciebie i mnie nie tylko swoich uczniów, jaka to niktórzy błędnie nauczają) „królami i kapłanami dla Boga, swego Ojca”.
Królestwo Boże jest systemem, w którym Bóg sprawuje władzę absolutną. Reprezentujesz Królestwo Boże, Króla na planecie ziemia. Są nim ludzie, którzy stali się częścią Królestwa, ponieważ zaakceptowali Bożą władzę w każdej sferze swojego życia. Czyli w Duchu, Duszy i Ciele.
Zostaliśmy także uczynieni kapłanami. Każdy nowo narodzony, mężczyzna lub kobieta, został uczyniony kapłanem Pana.
U Boga nie istnieje coś takiego jak tylko wybrani, najlepsi, najbogatsi, wykształceni, doświadczenie, ludzie powołanych do kapłaństwa, gdyż jest to reguła Starego Przymierza.
W każdym miejscu, w którym występuje hierarchia duchownych, ludzie są zawracani do czasów poprzedzających przyjście Chrystusa.
Dzisiaj WSZYSCY jesteśmy kapłanami Pana i jako kapłani jesteśmy powołani do składania Bogu ofiar.
Musimy zauważyć też to, że tak jak w Starym Przymierzu składano na ofiarę ciała zwierząt, tak samo teraz my, musimy ofiarować Bogu, jako ofiarę żywą, nasze własne ciała (Rzym 12:1).
Wyrażenie „dla Boga, swojego Ojca” jest podobne do słów Jezusa, wypowiedzianych po zmartwychwstaniu:
„do mego Ojca i waszego Ojca, i [do] mego Boga, i waszego Boga” (Jan 20:17)
Ojciec Pana Jezusa stał się teraz także naszym Ojcem, w którym mamy ochronę, tak samo jak miał ją Jezus.
W wersecie 6, Jan mówina to Amen i my także powiedzmy na to: „Amen, niech tak się stanie, jemu chwała i moc na wieki wieków”.
W wersecie 7 czytamy, że Chrystus powróci na ziemię,tak jak to przepowiedziano. Ten świat widział naszego Pana ostatni raz, gdy wisiał pohańbiony na krzyżu Golgoty.
Lecz pewnego dnia świat zobaczy Go przychodzącego w chwale na obłokach. Wtedy ujrzy Go każde oko i ci, którzy Go przebili, czyli Izrael.
Kiedy On przyjdzie, to wszystkie plemiona ziemi będą płakać,ale my będziemy się radować.
Jan mówi ponownie Ameni my także powiedzmy: „Amen, czyli niech tak się stanie”.